Partneri – zľavy pre členov

















Army shop ARMY ORIGINAL sa zaoberá internetovým predajom maskáčov a maskáčových doplnkov rôznych armád


armyshop, military, outdoor, airsoft, E-ARMY






















Army shop a army výpredaj








Zľavy sú poskytované
na členský preukaz.

Pri on-line nákupoch uvádzajte
žiadosť o zľavu do poznámky
v objednávke spolu s Vaším
členským číslom.

Pre členov





Zabudli ste heslo?

CO kryt – prístav, Bratislava

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dnes sme mali možnosť v malej zostave nahliadnuť do krytu nachádzajúceho sa v oblasti Bratislavského prístavu. Keďže sa kryt nachádza za bránami stráženého objektu, nie je k nemu možné sa za normálnych okolností dostať. Tak si aspoň vychutnajte zopár záberov z jeho útrob, ktoré okrem neporiadku a zopár zabudnutých vecí ukrývali aj jedného lokálneho psíka, ktorý sa tu prišiel zohriať. Vstup do tohoto krytu nám vybavila jedna členka občianskeho združenia, za čo je všetci ďakujeme.

Domáci odhadovali pôvod tohto krytu ako súčasť ochranných stavieb priemyselnej časti v okolí prístavu v období druhej svetovej vojny. Ak by niekto mal bližšie informácie, radi ich doplníme.

6 komentárovCO kryt – prístav, Bratislava

 • MacGyver

  super, ale škoda ho, že takto dopadol …

 • ondrej21

  Parada…dobra nocna tmava akcia…

 • Brano

  Skvela praca,
  Sam som fanusik bunkrov, aj v nasej robote bol jeden (nedaleko tohto) ale prerobili to na restiku! Ja by som ich vsetky zrekonstruoval, je vela moznosti ako ich vyuzit.
  Mam ale otazku – v lesoch medzi Devinom a Dlhacmi je vela malych bunkrikov, ktore vyzeraju podobne – jeden vchod a potom dlhy komin s rebrikom. Neviete naco sluzili a kto ich teraz vlastni? Nachadzaju sa samozrejme aj inde.
  Brano

 • K.

  Brano vies dat presne sur kde si videl medzi DD a Devinom tie vchody ? som devincan a viem len o okoli raketovej zakladne ze tam sa take nieco nachadza ale asi toho neviem vela preto sa zauimam. Dakujem za info.

 • TheValkyrie

  Dnes skontrolované… zatopené (cca 30cm vody).

 • ondro

  Zháňam informácie o palebných postaveniach protilietadlových diel a svetlometov v rámci obrany bratislavského prístavu (Hafen Pressburg). Tieto batérie neboli podriadené 153. DPLP ako ostatné v rámci Bratislavy, zrejme podliehali priamo oblastnému veleniu PVO vo Viedni.
  Vie niekto kde sa nachádzali tieto palebné postavenia, prípadne či ešte existujú nejaké ich zbytky?

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>