Partneri – zľavy pre členov

Army shop ARMY ORIGINAL sa zaoberá internetovým predajom maskáčov a maskáčových doplnkov rôznych armád


armyshop, military, outdoor, airsoft, E-ARMY


Army shop a army výpredaj

Zľavy sú poskytované
na členský preukaz.

Pri on-line nákupoch uvádzajte
žiadosť o zľavu do poznámky
v objednávke spolu s Vaším
členským číslom.

Pechotný zrub B-S-13 Stoh

B-S 13  známi tiež ako Stoh je obojstranný jednokrídlové objekt v I. stupni odolnosti je napojený na káblovú studňu KK0722/B.

Má väčšinu typických rysov bratislavského ťažkého opevnenia, napriek tomu možno tu nájsťvýnimku v podobe neexistujúceho ľavého krídla, ktoré bolo nahradené pancierovou kopulou sťažkým guľometom vz. 37. Hlavná výzbroj vpravo tvoria zbrane L1 –http://bunkry.cz/clanek.aspx?id=1259 a M- http://bunkry.cz/clanek.aspx?id=1198  pomocnú výzbroj ľahkýguľomet v pancierovom zvonu a tá istá zbraň na ochranu strieľní hlavnej výzbroje a vchodu („pod betónom“ tri zbrane N).

B-s 13 má dve podlažia na hornom podlaží sa nachádzali strieľne ,toalety ,naftový  agregát ,sklad a čerpadlo na vodu .Na spodnom poschodí boli sklady na muníciu sklad potravin, kuchyňa  ubytovacia izba pre vojakov vzduchotechnika s dvoma filtračnými zariadeniami.
B-S 13 taktiež stava firma Ing. Rudolfa Friča z Bratislavy 28.2-5.3.1937
Posádku tvorilo 24 vojakov
Objem betónu : 746m3

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>