Partneri – zľavy pre členov

Army shop ARMY ORIGINAL sa zaoberá internetovým predajom maskáčov a maskáčových doplnkov rôznych armád


armyshop, military, outdoor, airsoft, E-ARMY


Army shop a army výpredaj

Zľavy sú poskytované
na členský preukaz.

Pri on-line nákupoch uvádzajte
žiadosť o zľavu do poznámky
v objednávke spolu s Vaším
členským číslom.

Pechotný zrub MJ-S-3 Záhrada

1i-7Areál Československého opevnenia Šatov s pechotnými srubom MJ – S 3  Záhrada sa nachádza na južnom okraji mesta Šatov. Pechotný zrub je jediným sprístupneným objektom stáleho ťažkého opevnenia budovaného Československou republikou v rokoch 1935-1938 na južnej Morave. Unikátna je aj svojim využitím československou a českou armádou v päťdesiatych až deväťdesiatych rokoch 20. storočia. Pechotný zrub je uvedený do podoby z osemdesiatych rokov, vrátane maskovacieho náteru. Základ expozície inštalovanej v objekte tvoria predovšetkým pôvodná pevnostná výzbroj – dva pevnostné kanóny kalibru 85 mm vz. 44/59, ťažké a ľahké guľomety a ďalšia dôležitá výbava.

Pechotný zrub MJ-S 3 „Záhrada“ bol rovnako ako objekt MJ-S 2 vybudovaný podľa pôvodného projektu zrubu OP-S 41. Stavebno, aj čo sa týka výzbroje, je teda úplne zhodný so susedným objektom MJ-S 2. Bol vybetónovaný 22.-30. augusta 1938, kubatúra betónu predstavovala 1450 m³, stavbu realizovala firma Konstruktiva, posádku objektu malo tvoriť 35 mužov.  Objek teda nebol do odstúpenie pohraničia dohotovení ani vybavený. Strieľne hlavných zbraní (2 × L1, 2 × M) boli za vojny vytrhnuté.
Ďalší osud objektu je zhodný s osudom zrubu MJ-S 2. V roku 1948 bol dokončený znojemskejstavebnou firmou Ing. Růžička, roku 1949 boli osadené dva novo vyrobené pancierové zvony, roku 1951 bol objekt čiastočne vybavený.  V roku 1959 dostal dva kanóny kalibru 85 mm a bol zakonzervovaný  bojaschopný  (po novom mala posádka objektu mať 28 vojakov. Zrub bol počas tejto doby tiež využívaný pre výcvik zostal až do roku 1999, kedy bolo všetko vybavenie armádou odvezené.

Zdroj :http://cs.wikipedia.org, internet

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>