Partneri – zľavy pre členov

Army shop ARMY ORIGINAL sa zaoberá internetovým predajom maskáčov a maskáčových doplnkov rôznych armád


armyshop, military, outdoor, airsoft, E-ARMY


Army shop a army výpredaj

Zľavy sú poskytované
na členský preukaz.

Pri on-line nákupoch uvádzajte
žiadosť o zľavu do poznámky
v objednávke spolu s Vaším
členským číslom.

UŽ-6 Cífer

Využili sme pravidelnú celoslovenskú akciu NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ, aby sme navštívili jediný funkčný kryt UŽ6 v celom Československu, ktorý nachádza na okraji obce Cífer. Na miesto sme prišli až za súmraku, a tak bola atmosféra umiestnenia bunkra veľmi pôsobivá. 

Počas návštevy sme spoznali majiteľa, ktorý nám urobil super prednášku k vystaveným kúskom vo vojenskej uniforme. Výstavka sa skladá hlavne z prípravkou chemickej a radiačnej výzbroje a výstroje a rádiokonumikačných prístrojov, ktorých tu má majiteľ zopár vystavených z jeho bohatej zbierky. Okrem týchto zaujímavostí sme sa trochu porozprávali aj o našich nálezoch UŽ bunkrov. Tak sme sa dozvedeli aj to, že takýchto bunkrov bolo postavených pravdepodobne viac ako 2000. To je teda úctyhodné číslo. Tiež sme sa dozvedeli, že kryt ktorý sme boli pred časom navštíviť pri Lozorne slúžil ako veliteľský. Osobne som bol vždy zvedavý na pravý účel toho podivného lievika hneď za vchodom. Ani som netušil aký prostý dôvod tento predmet má. Ide o jednoduchý pisoár, slúžiaci posádke v kryte pri jeho úplnej hermetizácií.

Pôvodný článok o UŽ6 pri Cíferi
Veliteľský kryt UŽ6 pri Lozorne

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>